• 2013. 05. 27.

    VIII. Perkő Gyermek és Ifjúsági Táncegyüttesek Találkozója

    «« vissza
  • A rendezvény programja:

    11.00 – Orbán Ferenc és  meghívottai koncert -Nagy az Istenke állatkertje,  interaktív előadás és lemezbemutató

    12.00 - Megnyitó - Balogh Tibor, kézdiszentléleki polgármester

    12.10 – 14.30 - A műsor első része és az együttesek fellépési sorrendje:

    1. Karakas Ifjúsági Néptánc Együttes - kalocsai táncok
    2. Százlábacskák  Néptáncegyüttes – mezőségi táncok
    3. Százlábú Néptáncegyüttes – kalotaszegi táncok
    4. Karakas Ifjúsági Néptánc Együttes - szilágysági táncok
    5. Ördögborda Néptáncegyüttes – szentbenedeki táncok
    6. Boróka  Néptáncegyüttes – udvarhelyszéki táncok
    7. Boróka  Néptáncegyüttes – küküllőmenti táncok
    8. Ördögborda Néptáncegyüttes – inaktelki táncok
    9. Szakajtó Néptáncegyüttes – sóvidéki táncok
    10. Pásztortűz Néptáncegyüttes – kalotaszegi táncok
    11. Harmatfű Néptáncegyüttes – mezőségi táncok
    12. Mákvirágok Néptánccsoport – sóvidéki táncok
    13. Napsugár Néptáncegyüttes - marosmagyarói
    14. Mákvirágok Néptánccsoport - kalotaszegi táncok
    15. Napsugár Néptáncegyüttes - széki táncok
    16. Köpice Néptáncegyüttes – felcsíki táncok

    14.30 – 16-00 – játékok, kézműves foglalkozások, ebéd Kézműves tevékenységek: babakészítés, bútorfestés, nemezelés, gyöngyfűzés. A népi játékokat a Perkő Néptáncegyüttes tagjai vezetik: zsákbaszökés, kötélhúzás, „tojásfutás”.

    16.00 – 18.30 -  A műsor második része és az együttesek fellépési sorrendje:

    1. Garaguly Gyermek Néptánc csoport - jászsági táncok
    2. Borsika Néptáncegyüttes(Kézdiszentlélek) - sóvidéki táncok
    3. Perkő  Néptáncegyüttes – küköllőmenti táncok
    4. Garaguly Gyermek Néptánc csoport - forgatós táncok
    5. Gyöngyvirág Tánccsoport, Bód Péter tanítóképző – felcsíki táncok
    6. Gyöngyvirág Tánccsoport, Bód Péter tanítóképző - három ugrós, palóc(lány) körtánc
    7. Fenyőcske Néptáncegyüttes – felcsiki táncok
    8. Rügyek Néptánccsoport - játékos gyermektáncok
    9. Borsika Néptáncegyüttes(Csikszereda) -  cigánytáncok
    10. Csillagkövetők Néptánccsoport – erdővidéki táncok
    11. Csillagkövetők Néptánccsoport – vajdaszentiványi táncok
    12. Tisztácska  Néptáncegyüttes – moldvai táncok
    13. Tisztás Néptáncegyüttes -  szatmári táncok
    14. Babszem Táncegyüttes - somogyi táncok
    15. Gyöngyharmat Néptáncegyüttes – erdővidéki táncok
    16. Babszem Táncegyüttes - rábaközi dús és csárdás, hegyközi táncok

    19.00 –  közös táncház a tábortűz körül

    A szervezők fenntartják a műsorváltoztatás jogát! A rendezvényen való részvétel ingyenes, a szervezők mindenkit szeretettel várnak!

    A találkozó szervezői: Kovásza Megyei Művelődési Központ, Kovászna Megye Tanácsa, Kézdiszentlélek Polgármesteri Hivatala.
    Támogató: Kovászna Megye Tanácsa, Communitas Alapítvány

  •